Vydejte se na Kypr

Dovolená Kypr

Najít v této části Evropy dokonalé místo pro dovolenou rozhodně nemusí být složité. Není potřeba jezdit do stále stejných míst v Bulharsku. Stačí se vydat do jižní části Turecka, za níž se nachází ostrovní stát nazývaný jako Kypr. Hlavní zajímavostí celého Kypru je určitě to, že dokáže kombinovat jak celou řadu rušných středisek, které jsou hlavně na jihu, tak i doslova dokonale klidné lokality, s menšími a prázdnými plážemi.

Pro koho je Kypr?

Dovolená na Kypru tak může být dokonalá pro každého, a to ať už má v tomto ohledu jakékoliv požadavky. A abychom byly konkrétní, právě jižní část Kypru patří v tomto ohledu mezi ty nejvyhledávanější lokality.

Dovolená v jižní části – pláže

V této části tak můžeme nalézt třeba oblíbené středisko Agia Napa, které je známé hlavně dlouhými a nádhernými písčitými plážemi. A právě zde se nachází jedna, která patří mezi ty nejvyhledávanějších na celém ostrově – nese název Nissi.

Hotely také nezklamou

Hotely také nezklamou

Mimo této pláže rozhodně stojí za návštěvu také pláž s názvem Coral Bay, která se nachází v oblasti Paphos. I ta nadchne hlavně nádherným pískem, dokonalými službami, a také skvělými možnostmi zábavy. A mezi další lokality jihu potom patří i Kissonerga, Larnaka, popřípadě Limassol.

Dovolená v severní části – teplota moře

Mimo jižních oblastí však Kypr nabídne i tu severní, která oficiálně patří Turecku. Zde jsou města jako Famagusta, Kyrenia, popřípadě i Lefkosia. I zde může být Kypr dovolená naprosto úchvatná. Na své si tak přijdou třeba i potápěči, jelikož tamní dokonale čistá voda a nádherný podmořský život doslova láká k tomu, aby byl prozkoumán.

Historie kypru

Stejně tak ale láká také historie této země. A tím nejzajímavějším jsou jistě četné mešity, které se nacházejí téměř v celé oblasti. To doplňují i gotické chrámy, nebo různé zbytky opevnění tamních měst.

Národní parky a pohoří Akamas

Co je však na Kypru neméně zajímavé, to je rozhodně místní příroda. Zvláště potom národní parky. Mezi ty patří Národní park Troodos, popřípadě také Národní Park a pohoří Akamas. Oboje patří mezi nádherné skvosty, a tak znamená dovolená na Kypru dokonalé zážitky i pro milovníky přírody.

All Inclusive

Z důvodu minimálního rozdílu mezi klasickým zájezdem s polopenzí a cenou za All Inclusive (tedy stravování po celý den) je příplatková služba All Inclusive na ostrově Kypr tou správnou volbou. Ceny potravin v běžných krámech nejsou nejnižší a ceny za vlastní stravování tak vyjdou dráže než stravování v hotelových komplexech. Podobné podmínky jsou i v egyptských letoviscích a hotelech.


Dovolená Kypr
4.7 (93.33%), hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru