Vydejte se na Kypr

Jižní Kypr

Ostrov Kypr přezdívaný Afroditin ostrov nebo ostrov lásky je v dnešní době rozdělen na dvě části. V severní části Kypru žijí turečtí Kypřané, zatímco v Jižním Kypru řečtí Kypřané. I tento fakt byste měli vzít v potaz při výběru své vysněné dovolené.

Informace Jižní Kypr

Jižní Kypr  je součástí Evropské Unie tudíž pro něj platí stejné podmínky jako do jiných členských zemí, avšak pokud zvolíte zájezd do Severního Kypru, budete muset mít pas platný ještě 6 měsíců po návratu do ČR.

Destinace Jižního Kypru

V letoviscích Jižního Kypru se snoubí exotika s nádhernými plážemi za velmi příznivé ceny. A právě v Jižním Kypru leží turisticky nejzajímavější destinace jako je Limassol, Paphos a Ayia Napa. Kypr je také ideální pro aktivní dovolenou. V létě využijete nabídky vodních sportů, golfových hřišť, tenisových kurtů a v zimě můžete vyrazit jeden den na lyže do hor a druhý den strávit ve vlnách Středozemního moře!

Pláže

Palmy na Jižním Kypru

Palmy na Jižním Kypru

Na východním pobřeží naleznete překrásné pláže s jemným bílým až zlatavým pískem, zatímco na západním pobřeží vám vyrazí den majestátní pohoří Troodos s nepřeberným množstvím pravoslavných klášterů. Nijak zvlášť se neliší od například Egyptských pláží.

Při rozhodování, kam se letos vydat na zájezd vás kromě ceny bude zajisté zajímat tamní počasí. Rozhodně můžete počítat se slunným, horkým a suchým létem, které je přerušeno deštivou zimou, jež nemá dlouhého trvání. Cestování je prostě super! Ideální čas, kdy na Kypr vyrazit se odhaduje mezi polovinou května a listopadem.

Jižní Kypr mapa + ANO/NE

Úředním jazykem na třetím největším ostrovu Středozemního moře je řečtina, která má ovšem jinou výslovnost než ta v samotném Řecku. Našinec si určitě musí dát pozor na české slovíčko „NE“, jež v kyperské řečtině znamená „ANO“.  Pro lepší orientaci můžete využít naše mapové podklady o Kypru.

Místní kuchyně

Místní kuchyně je pochopitelně úžasnou kombinací řecké a turecké kuchyně, pochutnáte si především na mase, rybách, salátech a ovoci. Tradiční jídlo se nazývá „meze“ a i způsob jeho podávání je dosti specifický. Jedná se vlastně o mnoho malých porcí hlavního chodu dle vašich chutí a přání. Zdejším typickým produktem je med a veškeré možné pochutiny z něj vyráběné.

Pro výše uvedené období (mezi květnem a listopadem) je velká nabídka Last minute zájezdů na Kypr.


Jižní Kypr
5 (100%), hlasů: 5
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru