Vydejte se na Kypr

Kissonerga

Kissonerga: poklidná kyperská vesnice s banánovými plantážemi

I když Kissonerga není právě nejoblíbenější destinací na Kypru, její návštěvu určitě můžete zvážit. Jedná se totiž o místo vhodné pro poklidnou dovolenou s dětmi.

Minimum turistů

Vesnice Kissonerga leží na západním pobřeží Kypru, tedy v řecké části ostrova, a to asi 8 km severně od letoviska Pafos. Tento region je pro turisty celkem zajímavý hned z několika důvodů. Kissonerga předně není oblastí masivního cestovního ruchu, takže pokud máte rádi spíše klidnější destinace, zřejmě se vám zde bude líbit. Region je navíc vyhlášený svými banánovými plantážemi, které jinde na Kypru nenaleznete, takže můžete poznávat pěstování této plodiny. Jsou zde ale i další důvody…

Relax, poznání či aktivní dovolená?

Kissonerga láká turisty nejen příjemným klidem, ale také blízkými písečnými plážemi a čistým mořem. Pláže sice asi příliš nezaujmou náročnější cestovatele, neboť nejsou moc turisticky vybavené, to ale na druhou stranu zřejmě většinu lidí neodradí. Pravděpodobně nejoblíbenější je přitom nedaleká Korálová zátoka (Coral Bay).

Jestliže pro vás znamená dovolené především výzvy a chcete být i v zahraničí aktivní, Kissonerga umožňuje takové činnosti jako potápění, šnorchlování či windsurfing. K objevování této vesnice a okolí s divokou přírodou navíc nemusíte vyrazit pouze po svých, ale díky přítomnosti koňské farmy se můžete vydat na průzkum také na koni.

Máte-li spojenu dovolenou především s objevováním místních zajímavostí a kulturních památek, v této oblasti můžete navštívit stavby z různých období. Tak např. u letoviska Pafos jsou přítomny pozůstatky chalkolitické kultury staré až 5 000 let. Dále lze navštívit římský amfiteátr, středověký hrad v Limassolu či zdejší moderní kostel, ovšem s ikonami z poloviny 18. století.

Mohlo by vás zajímat: v okolí letoviska Pafos je možné obdivovat mnohé další památky, díky nimž byl zařazen mezi Světové dědictví UNESCO.

Letecky na Kypr

Na Kypr je samozřejmě ideální vyrazit letecky. Nejbližší letiště od Kissonergy navíc leží právě u Pafu. U většiny společností ovšem není k dispozici přímé spojení, takže vás čeká jedna i více zastávek. Tím pádem může být přesun poněkud dlouhý. Pokud se rozhodnete vyrazit s cestovní kanceláří, za osmi denní pobyt budete muset počítat s cenami zhruba od 15 do 20 000 Kč. To se sice na evropskou destinaci může zdát poměrně hodně, na druhou stranu si je nutné uvědomit, že Kypr leží v severovýchodním Středomoří, které je celkem daleko.


Kissonerga
Hodnotit
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru