Vydejte se na Kypr

Kypr Ayia Napa

Nejoblíbenější přímořské letovisko celého Kypru naleznete na stejnojmenné oblasti v jihovýchodním cípu ostrova. Ayia Napa, původně chudá osada obývaná pouze místními rybáři se rozmohla ve vyhledávanou destinací mnoha zájezdů a dnes zabírá několik kilometrů kouzelného pobřeží omývaného vodami středozemního moře.

K tomu jí dopomohla zdejší nádherná příroda, velké množství pláží s azurově průzračnou vodou a také možnost mnoha fakultativních výletů za památkami.

Hotely a zábava v Ayia Napa

Letovisko je (podobně jako Limassol) tvořeno pohledným centrem a mnoha více či méně luxusních hotelových komplexů i pro ty nejnáročnější z vás. V centru můžete využít z nepřeberných možností zábavy – utrácet po obchodech, posedět v restauraci, typické taverně či baru nebo noc prohýřit na některé z místních diskoték.

Výhled z pokoje na pobřeží Ayia Napa

Výhled z pokoje na pobřeží Ayia Napa

Pro rodiny s dětmi je tu zábavní park i aquapark, pro sportovce nabídka veškerých možných vodních sportů a mnoho podobných středisek. Letenky či celé zájezdy do této části Kypru jsou díky levným last minute nabídkám přijatelné pro každého.

Teplota moře Ayia Napa

Překrásného kyperského počasí si užijete na některé ze zdejších pláží s jemným pískem, z nichž nejznámější je Nissi beach. Okolní zeleň příjemné kontrastuje s bělostným pískem a teplé moře přímo volá po tom, abyste v něm smočili alespoň nohy, nejlépe si zde odpočinuli pod žhavým sluncem.

Výlety v okolí Ayia Napa

Pokud vás letovisko po pár dnech omrzí, můžete se vydat na výlet. Nabízí se místo zvané Makronissos ležící v půli cesty mezi Ayia Napa a Potamos. Zaparkujte u mírně nevzhledných hotelových komplexů a vydejte se k pobřeží.

Zde objevíte devatenáct skalních hrobek z římského a helenistického období. Při prohlídce buďte opatrní a raději nevcházejte dovnitř, protože si je někteří turisté spletli s veřejnými WC.

Potamos Kypr

Další možností je již zmíněný Potamos – maličká rybářská vesnička, ve které vás nenadchne nic jiného než místní restaurace, kde si pochutnáte na některé z rybích specialit mnohem levnější, než v letovisku.

Jedna z nejkrásnějších restaurací je otevřená pouze v letní sezónu poblíž malého přístaviště, kde vaše ratolesti mohou objevovat zákoutí lodí vytažených na břeh.

 

Bary v Ayia Napa jsou vyhlášené po celém Kypru

Bary v Ayia Napa jsou vyhlášené po celém Kypru


Kypr Ayia Napa
5 (100%), hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru