Vydejte se na Kypr

Limassol

Druhé největší město Kypru které leží na Jižním Kypru, nejdůležitější přístav a hlavní město stejnojmenného distriktu – ano, to je Limassol. Malebné městečko leží v zátoce Akrotiri, kde zabírá několik dlouhých avšak překrásných kilometrů pobřeží lemovaného palmami, hotely, restauracemi a vším na co si vzpomene srdce turisty. V přístavu si můžete prohlédnout luxusní jachty, pokochat se majestátním pohořím Troodos, které se tyčí v pozadí.

Letovisko Limassol

Limassol je údajně nejrušnější letovisko z celého ostrova. Bodejť by ne, vždyť je stále oblíbenější mezi cestovateli mířícími sem za odpočinkem, nádhernými plážemi a výbornou kuchyní. Na zájezdu si určitě nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost a ochutnejte některý z pokrmů z čerstvých ryb či místní víno v tradiční taverně. K vínu se nabízí vyhlášený kozí sýr. Podobně jako v destinaci Protaras.

Teplota moře

Limassol je hezké město

Limassol je hezké město

Pláže jsou v okolí poseté jemným pískem nebo hřejivými oblázky, nabízí pozvolný vstup do moře, což uvítají především rodiny s dětmi, a možnost příjemného i levného osvěžený v některém z občerstvovacích stánků či barů.

Pokud toužíte po chvilce soukromí, můžete zavítat i na některou pláž vzdálenější od centra, kde si užijete dostatek intimity a špetku romantiky třeba při západu Slunce. V případě, že již vaše děti omrzí pohrávající si vlnky Středozemního moře, vydejte se do aquaparku, ten je také v oblasti Paphos na Severním Kypru.

Co dělat ve špatném počasí?

Ve dnech, kdy počasí nepřeje koupání, můžete vyrazit poznávat okolí. V bezprostřední blízkosti se nachází rozvaliny Kourion, kde se dochovalo monumentální divadlo řecko – římského stylu z 2. století př. n. l. Dnes je zrekonstruováno a pravidelně se zde hrají divadelní představení či koncerty. V komplexu se také nachází Apollonův chrám s lázeňskými budovami, palaistrou a svatým okrskem.

Minotaur v Limassolu

Asi 11 km daleko leží archeologické naleziště Amathus. Dříve jedno z nejvýznamnějších městských království pochází z doby železné. Do dneška se dochovaly lázně, nekropole, čtyři baziliky a Afroditina svatyně. Podle jedné z pověstí zde zanechal Theseus těhotnou Ariadnu po svém souboji s Minotaurem.

 

Mapa Limassolu


Limassol
5 (100%), hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru