Vydejte se na Kypr

Kypr Paphos

Paphos je jediná destinace ne celému Kypru, která si udržela tradiční vzhled i atmosféru. Jedná se o historické město a přístav.

Proč na Paphos? Historie a legendy!

Je opředeno legendami z řecké mytologie, podle které se právě zde zrodila bájná kráska Afrodité. Poté co k pláži Petra tou Ramiou dopluly Uranovy genitálie, stala se z nich pěna, z níž vzešla bohyně lásky a krásy. Historie Paphosu je opravdu dlouhá, jeho vznik bývá datován do 4. století před naším letopočtem, je tedy takový malý zázrak, že si po takovou dobu město dokázalo udržet svůj ráz a nepodlehlo masivní výstavbě oplocených turistických center.

Oblíbené místo na Kypru – Paphos

Historie tu na Vás dýchá z každého malebného zákoutí či tradiční taverny. Možná i díky tomu patří Paphos k nejoblíbenějším destinacím na ostrově. Není ani záhadou, proč velká část města patří do seznamu kulturního bohatství UNESCO. Podobně je na tom i letovisko Protaras také v severní části ostrova.

Dovolená Paphos

Dovolená Paphos

Pláž Coral Bay

Na svém zájezdu si můžete vybrat z hojných plážíoblázkové, písčité, městské, veřejné, hotelové, co si jen budete přát. Nejvyhledávanější však je pláž Coral Bay, vzdálená asi 10 km od letoviska, která láká turisty svým jemňoučkým, zlatavým pískem vybízejícím k odpočinku i nabídkou sportovního vyžití.

Dovolená Paphos

Na Paphosu se nachází tolik zajímavých památek, že ani nebude třeba hledat v okolí místa na výlet. Navštivte alespoň některé z mnoha muzeí – je zde například etnografické muzeum, byzantské muzeum, atd. Ale nejzajímavější je rozhodně archeologické muzeum, kde naleznete výrobky ze skla, kovů, keramiky od neolitu po 18. st. Obdivovat můžete samotnou oblast archeologických vykopávek Neo Paphos. Jinou oblíbenou atrakcí jsou Paphoské mozaiky vystavené v Dionýsově vile.

Dva kilometry severně od přístavu se nachází na pobřeží naleziště více než 100 královských hrobek. Bohužel se nejedná pouze o hroby králů, byli zde uloženi členové ptolemaiovské aristokracie mezi 3. st. př. nl. a 3. st. n. l.

Paphos květen

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit i tento měsíc. Počasí je zde už příjemné na opalování i koupání. Navíc zde není tolik turistů jako například v červenci a srpnu. Dovolená na Kypru je tím pravým dobrodružstvím pro každého milovníka středozemí. All Inclusive nabídek je celá hromada a vybere si jak náročnější turista tak ten kdo rád šetří.


Kypr Paphos
5 (100%), hlasů: 2
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru