Vydejte se na Kypr

Kypr Protaras

Pulzující letovisko Protaras má turistům co nabídnout, své o tom ví tisíce turistů ročně, kteří zde zavítají a díky nim patří Protaras mezi nejnavštěvovanější destinace celého Kypru. Naleznete jej v jihovýchodním cípu ostrova v oblasti Famagusta asi 10 km od podobně vyhledávaného letoviska Agia Napa.

Oblast Famagusta

Celá oblast Famagusta stojí za návštěvu. Nachází se zde totiž několik tisíců větrných mlýnů, nádherně malebné ovocné zahrady a sady, jejichž návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Dovolená Protaras

Samotný Protaras vyhledávají především rodiny s dětmi, ale uspokojí chutě turistů všech generací. Potěší vás překrásně jemný písek, tyrkysově průzračné moře a pozvolný vstup do moře z jednotlivých pláží. Když už jsme u pláží, nachází se zde údajně nejkrásnější kyperská pláž, jejíž název bychom mohli přeložit jako pláž pod fíkovníkem – Fig tree beach. Využijte široké nabídky Last minute.

Pláž na kyperském Protarasu

Pláž na kyperském Protarasu

Teplota moře

Pokud budete hledat onen fíkovník, můžete býti zklamáni, avšak v případě že čekáte úchvatný zlatý písek, azurovou vodu v malebné zátoce, jste na správném místě. Teplota je jak jinak vyhřátá jako kafe! Průměrné teploty v měsících červen až srpen se pohybují na 26°C.

Pláže

Využít můžete rozsáhlé nabídky vodních sportů a rozhodně byste neměli opomenout potápění, které je na Kypru nejkrásnější v celém Středomoří. V okolí Fig tree beach je rozeseto ještě nepřeberné množství menších, intimnějších pláží a zátok, kde vás nebude rušit všudypřítomná civilizace.

Recenze Protaras

Ačkoli letovisko působí poněkud rodinně, večer se mění v centrum nevázaného nočního života. Recenze na pláže a lokalitu Severního Kypru jsou převážně kladné. Ovšem Kypr je velký a doporučujeme projet si i oblast dolního Kypru – mapa Kypru.

Pobavíte se v některém z mnoha barů, přestože jste si ještě před páru hodinami hned vedle pochutnávali v tradiční taverně na místní specialitě. Ve dne také můžete využít i suchozemských sportovních aktivit. V okolí je mnoho turisticky značených tras, míst, kam si můžete zajet na kole či koni nebo jen vyrazit na golf. Děti potěší obrovský aqvapark nebo závodní dráha pro motokáry.

Limassol, Agia Napa

Na výlet můžete vyrazit do nedaleké Agia Napy či do Limassolu, který bývá zván „malou Paříží“.

Milovníky historie potěší starověké městečko Kourion z 16. století pře Kristem, kde můžete spatřit mnohé archeologické vykopávky z této zajímavé oblasti. Váš zážitek umocní ničím nekrytý výhled na dálku otevřeného moře.

Mapa Protaras


Kypr Protaras
5 (100%), hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru