Vydejte se na Kypr

Larnaca

Larnaca je vstupní branou Kypru. Jde o jedno z nejvýznamnějších měst na celém Kypru, kde se nachází přístav a mezinárodní letiště. Někteří se dokonce mylně domnívají, že jde o hlavní město. Tím je však Nikósie. Nicméně Larnaca je turisty hojně navštěvovanou destinací. Rozléhá se na jihovýchodním pobřeží. Žije zde kolem 100 tisíc obyvatel. Lákavé je především historické centrum, které je přímo protkané zajímavými památkami. Mezinárodní letiště se nachází na okraji města.

Praktické informace pro turisty

Do Larnacy létají přímé lety z Prahy. Let trvá přibližně 3:30 a vzdálenost z ČR činí 2300 km.

Koupání pro každého

Pobřeží Larnacy je posté dlouhými plážemi, které omývá průzračně modré moře. Podmínky ke koupání jsou zde velmi dobré. Pláže jsou rozmístěné v blízkosti centra a pokryté pískem nebo oblázky. Turisté si mohou svou dovolenou zpestřit mnoha vodními sporty. Larnaca je vhodná pro každého, míří sem mladí lidé, rodiny s dětmi i senioři. Každý si přijde na své. Podél pláží se rozléhá známá promenáda Finikoudés, kterou lemují vysoké palmy a mnoho taveren. Nejhezčí pláže se nacházejí v oblasti Dekelia. Larnaca je poměrně živé město.

Trocha historie

Larnaca je opředena bohatou historií. Antické království bylo založené Féničany již v 9. Století př. n. l. Původní název bylo Kition. Zbytky původního osídlení jsou patrné v centru města, neolitické sídliště Hrokitia patří mezi jedno z nejvýznamnějších historických nalezišť a patří pod ochranu UNESCO. Larnaca patří mezi nejstarší města na Kypru. Ze všech koutů na vás bude dýchat historie.

Která místa stojí za návštěvu?

V Larnace se nudit nebudete, nachází se zde nespočet barů, kaváren, taveren, restaurací i nočních klubů. Na své si přijdou i milovníci památek, za pozornost stojí turecká pevnost a akvadukt, mešita a mozaikový kostel Panhagia Angeloktistos v Kiti. Pokud vás baví potápění, doporučujeme také navštívit lokalitu s potopeným vrakem Zenobia. Mezi centrem a mezinárodním letištěm se nachází slané larnacké jezero a hned vedle je mešita neboli významný svatostánek místních muslimů.

Výborná kuchyně

Turisty zajímá také místní kuchyně, které je opravdu pestrá. Je ovlivněna mnoha kulturami, jmenujme tureckou, řeckou, částečně také francouzskou a italskou. V jídelníčku tedy nechybí různé saláty, rybí maso a další dary moře, sýry, ovoce, víno, olivy a mnoho dalších dobrot. Pokračovat na článek o počasí v Larnace

Přístav v Larnace


Larnaca
5 (100%), hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru