Vydejte se na Kypr

Kypr mapa

Ostrov Kypr se dělí na dvě hlavní části a to severní a jižní část. Z této mapy je vidět, že ostrov Kypr připomíná svým tvarem kytaru.

Části Kypru | Mapy ke stažení | Online mapa | Rozdělní

Části Kypru

Zajímavostí Kypru je zcela určitě to, že ačkoliv ho mnozí přisuzují Řecku jako takovému, jedná se o samostatný stát – tedy dva státy, které patří jak Řecku, tak i Turecku. Navíc, jak Kypr mapa ukazuje, nachází se tento ostrov v oblasti pod Tureckem a jeho břehy.

Celkově tak z celé jeho mapy vyplívá, že je Kypr poměrně zajímavou zemí, která zaujme nejenom svým pobřežím, kde je celá řada zajímavých resortů. Kypr totiž rozhodně zaujme i svým vnitrozemím, kde se nachází celá řada národních parků, s nádhernou přírodou. A tím největším „zeleným“ místem, které mapa Kypru ukazuje, je západní oblast tohoto státu, tedy ostrova.

Samotný Kypr se poté dělí hned do několika oblastí, které tak mohou usnadnit orientaci samotným turistům, popřípadě také těm, kteří do této oblasti cestují, a zkrátka se potřebují pouze lépe zorientovat.

Mapy ke stažení

Oblasti Kypru

Jednou z nejznámějších oblastí, je určitě oblast s názvem Pafos. A pokud je aktuálně mapa Kypru ve vašich rukách, je to oblast, která se nachází na západní části ostrova. Další známou oblastí je rozhodně oblast Larnaky, kterou protíná jedna z hlavních dálnic samotného ostrova.

Mimo těchto dvou zmíněných poté Kypr mapa zobrazuje také několik dalších, a to Agia Napa, Limassolu, nebo oblast Lefkosie. Ta se týká především stejnojmenného města, které tak díky své rozsáhlé velikosti tvoří jednu z hlavních částí. A mezi další, které Kypr nabídne, patří i část s názvem Troodos, a to jak východní, tak i západní část této vnitrozemské oblasti. Více už na naší interaktivní mapě…

Online mapa

Rozdělení Kypru

Takto rozdělená mapa Kypru tak jasně ukazuje, nakolik je tato země zajímavá, a jak jsou jednotlivé části propojeny. To Kypr mapa ukazuje i na poměrně husté síti silnic, které tak celý tento ostrov protínají. A tak pokud bude vaším cílem hlavně cestování po něm samotném, rozhodně to budete mít velmi snadné. A to ideálně autem, které si lze v mnoha půjčovnách vypůjčit, a vyrazit.


Kypr mapa
5 (100%), hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru