Vydejte se na Kypr

Paphos – co navštívit

Na západu ostrovy Kypr se nachází letovisko Paphos (čechy často nazývané Pafos), nachází se ve stejnojmeném okresu. Okresů je na Kypru celkem šest a Paphos patří bezesporu k těm turisticky nejdůležitějším. Pokud vezmeme v úvahu závislost Kypru na cestovním ruchu je zřejmé, že o tento okres kypřané náležitě pečují.

Západní Kypr – památky a zajímavosti TOP

Pojďme se v tomto příspěvku podívat na ty nejdůležitější památky a zajímavosti, které by žádný správný cestovatel neměl při své cestě po západním Kypru vynechat.

1. Hrobky králů

Hrobky králů

Hrobky králů

Navzdory svému názvu zde nikdy nebyl pochován žádný král. Při náštěvě mějte na paměti, že zde není mnoho zázemí a panuje zde extrémní horko (jen s počasím v hlavní sezóně)! Hrobky jsou uprostřd Arecheologického parku nedaleko slavné Paphoské mosaiky, která je velmi často zobrazena na suvenýrech z této oblasti.

2. Kláštěr Ayios Neophytos

Klášter z dvanáctého století je napůl postaven ve skále. Vstupní poplatek díky němuž poznáte historii kláštera je vybírán 1 Euro. Kolem kláštera se nachází krásné zahrady, které také stojí za návštěvu.

3. Oritova větrná farma

Největší větrná elektrárna v oblasti západního Kypru (zde leží i Coral Bay) a vůbec první postavená na Kypru. Poskytuje téměř 10% spotřebované elektřiny na celém ostrově! Je důkazem toho jak si v posledních letech Kypr potrpí na ekologii.

4. Lara Bay Turtle Conservation Station

Umístěn na konci jedné z nejhezčích plážích Kypru. Bohužel není výzkumná stanice želv přístupná veřejnosti.

5. Sloup svatého Pavla

Nachází se v jedné části historického Ayia Kyriaki Chysopolitissa, což je kostel ze třináctého století. K tomuto sloupu byl prý na základě spisů poután svatý Pavel.


Paphos – co navštívit
5 (100%), hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru