Vydejte se na Kypr

Pissouri

Léto se nám pomalu, ale nezadržitelně blíží a tak mnohým vyvstává každoroční komplikovaná otázka – „Kam letos vyrazit k moři?“ Během několika posledních let si čeští turisté zamilovali jihoevropské Řecko. A není divu – desítky populárních ostrovů nás tak mohou inspirovat na několik dovolených dopředu. My vám v tomto článku doporučíme letovisko, které se tak úplně v Řecku nenachází – leží o kousek dál – na slunném Kypru, a to v jižní – řecké části!

Úplně jako v Řecku

Přestože se tu jedná o jiný stát, budete si v jižní části Kypru připadat jako kdekoliv jinde v Řecku. Celá tato část je totiž zcela ovlivněna řeckou kulturou – mluví se tu řecky a většina obyvatel se též hlásí k tradiční řecké pravoslavné církvi. Jedná se též o stát, který patří do Evropské unie, takže vám ke vstupu do země postačí platný osobní doklad (občanský průkaz).

Klidné místo na dovolenou

Samotné letovisko Pissouri se nachází v jihozápadní části ostrova a dostanete se do něj z mezinárodního letiště v Paphosu, které je odsud vzdálené pouhých 28 kilometrů. Transfer z letiště vám zabere dobu okolo 30 minut. Po této půlhodince se ocitnete v opravdovém ráji. Pissouri totiž není žádným rušným letoviskem, ale spíše poklidnějším městečkem. Místo je tak ideální pro ty, kteří si na své dovolené chtějí odpočinout od hektického všedního života a užít si zaslouženého klidu.

Nefalšovaná pohoda v tavernách

Užijete si tu pravou a nefalšovanou řeckou pohodu, neboť se tu nalézá několik tradičních taveren, které rozhodně stojí za návštěvu. Určitě v nich ochutnejte některý z místních pokrmů, zejména čerstvé ryby, připravené na mnoho způsobů, které do taveren přivezli místní rybáři. Zdejší okolí je též ideálním výchozím bodem pro výlety a též naučné poznávání.

Objevujte i okolí

Pokud chcete poznávat blízké okolí, není nic jednoduššího, než si zapůjčit automobil v některé z místních půjčoven a začít nerušeně objevovat. Jako nejznámější blízké památky a zajímavá místa můžeme zmínit například Afroditinu skálu, dále starověkou kapli Palea Enklistra či ruiny starověkého města Curium, které bylo v daleké historii jedním z nejdůležitějších měst celého ostrova!

Bohatý výběr ubytování

Co se týče ubytování, můžete vybírat z nepřeberného množství. Na výběr budete mít jak hotely rodinného typu, tak menší soukromé apartmány. Mezi nejoblíbenější ubytování patří například Columbia Beach Resort, Villa Thalassa anebo privátní apartmány Kotzias Beach.


Pissouri
Hodnotit
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru