Vydejte se na Kypr

Počasí Famagusta

Letovisko Famagusta se nachází ve východní části Kypru, v jeho turecké části, a je mezi turisty dobře známé a velice oblíbené. Vévodí mu mešita Lala Mustafa Pasha, jež byla původně gotická katedrála sv. Mikoláše.

Toto město je ideální destinací pro ty, kteří svou dovolenou chtějí aktivně prožít a nezáleží na tom, zdali jste milovníci historie, lvi nočních salónu či jen plážoví povaleči. V tomto článku se podíváme na to, jaké počasí zde v průběhu roku vládne, abyste své aktivity mohli správně naplánovat.

Jaro na výlety

Dalo by se říci, že jara tu patří všem, kdo neholdují příliš horkým teplotám. Od března, kdy průměrné denní teploty atakují 20°C, vystoupají tyto hodnoty až ke zdejším květnovým – téměř letním 29°C. Toto období je tak ideálním časem pro ty, kteří rádi prozkoumávají památky a taktéž přírodu.

Můžete si zde taktéž zapůjčit kola a zdejší krásy objevovat ze sedla. Pokud se na těchto výletech zpotíte, není nic příjemnějšího, než se osvěžit ve vodě. Moře tu má v dubnu teplotu okolo 20°C, která samozřejmě neustále stoupá.

Krásné léta

Hlavní sezóna patří ve Famagustě všem, kdo milují vodu, opalování, plážové či vodní sporty a v noci samozřejmě již zmiňovanou zábavu v mnoha podnicích. Tepla a sluníčka si tu užijete dosyta. V hlavní sezóně máte prakticky jistotu, že zde nezažijete žádný déšť.

Můžete si být taktéž jisti denními teplotami, které hravě přesáhnou 35°C. Nebude vám zima ani ne vodě, neboť její teplota neklesne pod 26-27°C! Příjemné osvěžení přijde až s nočními hodinami, kdy teploty klesnou na osvěžujících 21°C.

Podzim a zima ve Famagustě

Závěr sezóny spojený s podzimem patří opět těm, kteří neholdují příliš vysokým teplotám. Oproti jaru si však můžete užít vyhřátého moře, jehož teplota klesne pod 25°C až v průběhu měsíce října. A pokud byste chtěli Famagustu navštívit v zimě, pak vězte, že denní teploty se tu pohybují okolo 13°C.

Počítejte ovšem také s deštěm. Moře je na tom s teplotou o něco lépe, vlezou sem ale opravdu pouze otužilci. Jeho teplota se totiž pohybuje okolo 16-18°C.

Aktuální počasí

 


Počasí Famagusta
4.8 (95%), hlasů: 4
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru