Vydejte se na Kypr

Počasí květen

Od poloviny května začíná na Kypru turistická sezóna, která trvá až do poloviny října. Zdejší klima je mírné a slunce na Kypru svítí více než 300 dní v roce, což je opravdu hodně.

V květnu je na Kypru opravdu krásně, ostrov hýří barvami, vše kvete a tráva je krásně zelená, ještě není vyprahlá od ostrého slunce, jak tomu bývá v srpnu. Také teploty ještě nejsou tak vysoké, proto sem často míří lidé, které nemají rádi horko a žár a chtějí si užít dovolenou nejen na pláži, ale také poznáváním památek a přírody. K tomu květen na Kypru přímo vybízí.

Průměrné teploty

Už v květnu teplota vzduchu stoupá k 29 °C. Moře je ještě chladnější, má kolem 22 °C, ale příjemně ochladí. Může foukat příjemný, ale občas trochu silnější vítr, který pocitově snižuje teplotu. Deštivých dnů je v květnu na Kypru asi 3 a slunce svítí 11 hodin denně.

V noci je zde ještě chladněji a teploty padají více pod 20 °C, často je zde dokonce 14 °C. Proto se doporučuje vzít si s sebou teplejší oblečení (stačí svetr, mikina, lehká bunda a dlouhé kalhoty) na večerní procházky nebo posezení v místních tavernách. Může být trochu chladněji.


Počasí květen
5 (100%), hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru