Vydejte se na Kypr

Počasí Larnaca

Chystáte se na Kypr do oblíbeného turistického střediska a zároveň významného města – Larnaca? Pokud ano, jistě vás bude zajímat, jaké je zde počasí. Podobně jako všechna přímořská města na Kypru, tak i Larnaca nabízí klasické středozemní počasí. Typické jsou vysoké teploty v letních dnech, mírné zimy a mírný vítr, který pocitově ochlazuje vzduch.

Jednu jistotu máte, v Larnace je prakticky po celý rok slunečno a teplo. Kypr se nachází u Středozemního moře, ale v jeho východní části jen kousek od pobřeží Libanonu a Sýrie. Od jara do podzimu je krásně teplé moře a dá se zde koupat od května do listopadu. Od prosince do dubna je moře chladnější, ale žádnou zimu zde neočekávejte. V této době je ideální počasí pro různé výlety a sportovní aktivity na Kypru.

Průměrné teploty

Jaro v Larnace skýtá mnoho krás a pro mnohé je to jedno z nejkrásnějších období vůbec. Ostrov je celý zelený, příroda se probouzí k životu a vzduch i moře se pomalu ochlazuje. V dubnu je průměrná teplota 17 °C a počet deštivých dnů je 5. V květnu je už o 5 stupňů více a deštivých dnů pomalu ubývá. Nejtepleji je tradičně v červenci a v srpnu, kdy teploty šplhají až k 30 °C a neprší zde prakticky vůbec.

Teplota moře

Teplota moře je zde v sezóně skoro stejná, jako vzduchu, tedy 26 – 28 °C. Na podzim se začíná velmi pozvolna ochlazovat a přibývají dny, kdy může v Larnace pršet. Ovšem ničeho se nebojte, maximální počet deštivých dnů v měsíci činí 8, a to v lednu, kdy je zde nejchladněji „pouhých“ 12 °C.

V zimě na Kypr mnoho turistů nemíří. Přestože, je zde relativně příjemně, teploty kolem 12 °C nám neumožňují se koupat ani opalovat. Teplota moře se v zimě pohybuje kolem 15 °C.

Aktuální počasí v Larnace

 


Počasí Larnaca
5 (100%), hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru