Vydejte se na Kypr

Počasí Limassol

Kyperské město Limassol leží v jižní části Kypru a jeho pláže jsou směrovány jihovýchodním směrem. To znamená, že slunce po celý den příjemně svítí na pláž zepředu a ani k večeru nejsou pláže kryty vysokými horami ve vnitrozemí.

Informace a charakter samotného Limassolu naleznete v článku Kypr Limassol. Podrobnosti o počasí jsou zde podobné jako u většiny středozemních ostrovů, tedy příjemné větrno které ochlazuje suché letní dny a mírné zimy (samozřejmě bez sněhu).

Dlouhé promenády jsou typické pro Limassol

Dlouhé promenády jsou typické pro Limassol

Limassol je znám pro své historické centrum, kde se dá bez problémů strávit celý den. Návštěvu památek je dobré naplánovat spíš brzy z rána či ve večerních hodinách, kdy ještě není takové vedro. Necelých 40 km od Limassolu se nachází další oblíbené letovisko Paphos.

Teplota moře Limassol

Teploty moře kopírují teplotu vzduchu s určitým spožděním a tak ačkoliv nejteplejší měsíc z pohledu teploty vzduchu je srpen, nejteplejší měsíce teploty vody jsou září a říjen. Přehled naleznete v tabulce níže.

Průměrné teploty v jednotlivých měsících

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota vzduchu [°C] 13 13 14 18 21 25 27 28 26 22 17 14
Průměrná teplota moře [°C] 16 17 18 19 21 23 24 25 26 28 22 19

Rozdíly v teplotách po 14 dnech

Ačkoliv se mnoho turistů řídí průměrnou teplotou v konkrétním měsíci a na základě tohoto čísla vybírají svou dovolenou je třeba poukázat na jeden fakt. Zejména v přelomových měsících květen, červen, září a říjen jsou teploty v prvních 14 dnech měsíce a v posledních 14 dnech měsíce velmi odlišné. S tím je třeba počítat. Teplota moře si nicméně zachovává relativně konstantní teplotu a roste/klesá lineárně.

Aktuální předpověď Limassol

 


Počasí Limassol
5 (100%), hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru