Vydejte se na Kypr

Počasí srpen

Kypr patří nepochybně k nejatraktivnějším dovolenkovým destinacím. Vyjma čistého moře a malebné přírody nabízí také stálé počasí. Pokud se chystáte na Kypr v srpnu, pak vězte, že jde o vůbec nejteplejší měsíc společně s červencem.

Na Kypru je krásně od jarních měsíců až po podzim. Tradičně nejlepší podmínky jsou v období letních prázdnin. Léto je na Kypru nejvhodnější pro ty, kteří sem přijíždějí nachytat bronz a užít si do sytosti koupání. V srpnu je zde obloha jako vymetená, slunce svítí 12 hod denně a vůbec neprší. Srpen je obecně nejsušší měsíc z celého roku, kdy napadne 0 mm srážek.Počasí Kypr srpen

  • nejvyšší denní teplota v srpnu: 30 °C
  • nejnižší denní teplota v srpnu: 21 °C
  • dešťové srážky: 0 mm v 0 dnech
  • denní doba slunečního svitu: 12 hod
  • teplota mořské vody: 27 °C

Maximální teploty

Denní teploty stoupají až k 37 °C, v noci se drží lehce nad 20 °C. Noci jsou tedy tropické, ovšem dojde k velmi příjemnému ochlazení. Moře má v srpnu 28 °C. Je tedy velmi teplé a můžete se v něm koupat i hodiny a zima vám rozhodně nebude.

Není divu, že v letních měsících sem míří tisíce turistů z celého světa. Ovšem díky spalujícímu žáru není srpen příliš vhodný na poznávání památek. Pokud tedy chcete odhalovat historii Kypru, vyrazte sem raději na podzim nebo v jarních měsících, kdy je ostrov navíc krásně zelený.


Počasí srpen
5 (100%), hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru