Vydejte se na Kypr

Počasí v červnu

Přelom jara a léta je podle nás dokonce nejvhodnějším obdobím pro návštěvu ostrova Kypr (viz. mapa Kypru). Počasí je zde již velmi příjemné a proto je květenčerven skvělým obdobím na dovolenou. V měsíci červen je po drtivou část dní obloha jako vymetená, slunce svítí od rána do večera a na moři vane jemný vánek.

Teploty červen

Zároveň zde v červnu ještě nejsou extrémní teploty a hic! Proto je červen skvělou volbou. Teplota moře je zde oproti květnu o více než 3°C v průměru teplejší a dosahuje průměrných teplot 25°C. Denní teploty vzduchu jsou nejčastěji okolo 33°C, což je na opalování až až… I nočních 21°C je na před hranicí vedra a problémů s usnutím. Slunce zde svítí přes 12 hodin denně.

Troodos na Kypru

Troodos na Kypru

Pro vyznavače turistiky jsou nicméně červnové teploty na chození po památkách často vysoké a je proto vhodnější volit hodiny v podvečer či dopoledne. Doba letu na Kypr se pohybuje v přijatelných časech a je proto vhodná i pro cestování s malými dětmi.

V červnu teploty na Kypru začínají prudce stoupat a svého vrcholu dosahují v srpnu. Červen bývá často velmi oblíbený měsíc, kdy sem míří mnoho turistů. Je to takový přelom z jara do léta, vše je ještě zelené, slunce stále ještě nepálí tak, jako na konci července. Navíc zde není tolik turistů, jako v hlavní sezóně, tedy v červenci a v srpnu.

Teploty vzduchu v červnu dosahují příjemných 30 °C, někdy o něco méně. V noci teploty zpravidla už neklesnou pod 20 °C. Teplota v moři je v červnu kolem 25 °C. Moře ještě není tolik prohřáté a příjemně ochladí. Fouká jemný větřík, který pocitově ochlazuje vzduch. Ovšem může být také zrádný. V červnu slunce na Kypru svítí až 12 hodin denně, tedy prakticky celý den.

V červnu na Kypru prakticky neprší. Statistiky udávají jeden jediný den, kdy se mohou objevit dešťové přeháňky. Ovšem pokud se do něho zrovna trefíte, pak vězte, že prší jen chvilku a za pár minut zase vysvitne sluníčko. Počasí je zde tedy téměř 100 % jisté.

Aktuální předpověď počasí

 


Počasí v červnu
4.5 (90%), hlasů: 4
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru