Vydejte se na Kypr

Počasí Kypr

Při výběru dovolené je jistě nutné zohlednit několik kritérií samotného výběru destinace a termínu. Jedním z kritérií je rozhodně také počasí. Samozřejmě se počasí na Kypru pyšní tím, že nabídne příjemné teplo, a hlavně velké množství slunečního svitu. To je dáno hlavně jeho polohou, jelikož se nachází pod Tureckem, a to v oblasti Středozemního moře.

Nejvyšší teploty | Teplota moře | Předpověď počasí | Měsíční průměry

Teploty v hlavní sezóně

To tak vytváří dané podmínky, kdy je zde teplé počasí od začátku sezony, tedy od konce jara, a to až po konec podzimu. A ačkoliv okrajové měsíce mohou být z hlediska teploty vzduchu nižší než je průměr, rozhodně se není třeba obávat moře, jelikož to je i v tomto období příjemně teplé.Počasí na Kypru - měsíční průměry

Kdy na Kypr?

Pokud vás však počasí na Kypru zajímá z toho důvodu, že zde plánujete dovolenou, která bude spojena hlavně s poznáváním krás, zvolte raději zimní či podzimní období, jelikož to je v tomto ohledu mnohem příjemnější na různé túry a poznávání krás.

Nejvyšší teploty

Samozřejmě nejvíce turistů navštěvuje Kypr v létě, a tak se jim rozhodně budou hodit informace o konkrétních teplotách. Ty nejvyšší denní, a to z hlediska průměru, lze očekávat v srpnu. To bez problémů dosahují až 37 stupňů Celsia. Stejné počasí čeká turisty také v červenci.

A ačkoliv měsíc červen je o něco málo chladnější než-li červenec, průměrné denní teploty 31°C jsou na opalování více než dobré. Tyto hodnoty naznačují, že si zde na své v červnu přijdou i milovníci teplého moře. Právě v červnu je totiž Zatímco v červnu a červenci dosahuje teploty 24, respektive 26 stupňů, již následující měsíc, a to srpen, je ve znamení 28 stupňů Celsia.

Teplota moře

Teplota mořské vody na Kypru je podobně jako u ostatních pobřeží ve Středozemním moři nejteplejší v měsíci srpnu. Průměrné teploty dosahují 28 °C. Ke koupání velmi dobré měsíce jsou od června až do konce října. Ano i v říjnu má teplota vody 25 °C a je tedy velmi příjemná k osvěžení mezi opalováním na plážích. Vývoj měsíčních průměrů teplot moře najdete v přehledné tabulce na konci článku.

Předpověď počasí

 

Slunce vs. déšť

Navíc jsou tyto teploty jasnou zárukou toho, že se lze v létě na Kypru těšit i z mnoha slunečních hodin. Tomu napovídá i to, že zatímco v červnu je za celý měsíc pouze jeden deštivý den, v červenci a srpnu není vůbec žádný. Podmínky zde jsou srovnatelné s Egyptem, ačkoliv by to mnoho lidí nesoudilo počet slunečních hodin a dnů v roce je zde podobné.

Počasí v prosinci a lednu

Naopak poměrně deštivo bývá hlavně v zimě, a to v období prosince a ledna. V těchto měsících se totiž počet deštivých dnů pohybuje až na 10 za celý měsíc. Na druhou stranu denní teploty okolo 15 stupňů jsou ideální pro zmíněné poznávání lokality. V tyto měsíce je lépe vyrazit do exotických destinací jako je Senegal nebo například až za oceánem vzdálená Havaj.

Měsíční průměry

Teploty [°C] leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen list. pros.
Průměrné 14 14 15 18 21 24 26 27 25 23 19 16
Maximální 18 18 20 22 25 29 31 31 30 28 23 20
Minimální 9 9 10 11 16 19 20 22 20 17 14 11
Moře 19 18 18 19 21 25 27 28 27 25 23 20

 


Počasí Kypr
4.9 (97.5%), hlasů: 8
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru