Vydejte se na Kypr

Počasí Kypr říjen

Měsíc říjen na Kypru je charakteristický pozvolným pádem průměrných denních teplot. Během 31 dní spadnou teploty z průměrných 28°C až k 23°C. Přitom nejvyšší dosažené teploty byly zaznamenány 29°C a naopak nejnižší se blížili k 21°C.
Vyhledávaným letoviskem z pohledu počasí v pozdní sezóně je často Paphos na jižním Kypru.

Teplota moře v říjnu

Průměrné teploty vzduchu i moře v říjnu

Průměrné teploty vzduchu i moře v říjnu

Spolu s pádem teploty ovzduší klesá přirozeně i teplota mořské vody a to konkrétně od 18°C až k hranici 14°C. Nejvyšší teploty mořské vody byly naměřeny v prvních dnech říjnu 21°C, naopak ty nejnižší se blížili k 12°C v závěrečných dnech října.

Délka dne, tedy doba po kterou září slunce, se během října zkrátí o celou 1 hodinu. Nejkratším dnem měsíce října na Kypru je 31. říjen kdy je doba slunečního svitu 10:47. Nejdelší den října je 1. říjen s 11:49 hodiny sluneční aktivity.

Oblačnost v říjnu

Zatímco na počátku října je pravděpodobnost, že bude zamračená obloha 20%, na konci října se s mraky setkáte s 31% oblačností. I v tomto ohledu se doporučuje zamířit spíše do letovisek na jižním Kypru.

Jak vyplývá z popisu počasí na Kypru v říjnu je měsíc říjen stále vhodný k dovolené na Kypru. Tímto se Kypr řadí mezi několik málo destinací, kde je turistická sezóna protáhnutá až do podzimního měsíce. Říjen je tedy vhodný nejen na plavání, opalování a další plážové aktivity, ale díky mírně chladnějšímu podnebí i k dlouhým procházkám a návštěvě památek bez potu na čele.

Aktuální počasí

 


Počasí Kypr říjen
4.9 (97.14%), hlasů: 7
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru