Vydejte se na Kypr

Doba + délka letu na Severní Kypr

Jak dlouho se letí z Prahy na Severní Kypr? Na jakém letišti budete přistávat a jakou vzdálenost při letu Vaše letadlo urazí ve vzduchu? Tyto informace včetně plánu letu se dozvíte v tomto stručném letu. Děkuji za případnou zpětnou vazbu v komentářích pod článkem.

Drtivá většina cestujících poletí přímý let rovnou z Prahy, Brna či Ostravy na svůj zakoupený zájezd přes cestovní kancelář. V tomto případě využijete letadla naše letecké společnosti bez nápojů a občerstvení v ceně letenky.

Vždy se létá na mezinárodní letiště v Larnace, které je hlavním mezinárodním letištěm celého ostrova. Odtud Vás autobusy již rozvezou do Vašich hotelů. Severní Kypr má nicméně také své letiště s názvem Ercan Nikósie (ECN). Toto letiště se ovšem používá jen zřídka.

Přímá doba letu

Přímá doba letu se samozřejmě drobně liší v závislosti na počasí a zvolené rychlosti pilotů. V zásadě lze ovšem průměrně mluvit o těchto hodnotách:

  • doba letu Praha – Severní Kypr je 3 hodiny a 10 minut
  • délka letu Praha – Severní Kypr je 2300 km

Pokud ovšem sháníte samostatnou letenku a to například i v zimních měsících, kdy se na charterových spojích na Kypr nelétá existují také možnosti.

  • doba letu z Prahy na letiště Ercan na Severním Kypru: 4 hodiny a 20 minut s 1 mezipřistáním od Turkish Airlines
  • doba letu z Prahy na letiště Larnaca v zimě: 5 hodin a 15 minut s 1 mezipřistáním od Austrian

 

Trasa letu na Severní Kypr

Doba letu na Severní Kypr


Doba + délka letu na Severní Kypr
5 (100%), hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru