Vydejte se na Kypr

Kypr teplota moře

Na Kypr se jezdí ze dvou hlavních důvodů – za památkami a za mořem. Teplota moře se mění s charakterem pobřeží i dna, ale také s denní dobou či sílou větru.

Průměrné teploty moře v létě

Je proto vhodné sledovat statistiky přímo pro destinaci, kterou jste si vybrali pro váš zájezd společně s předpovědí počasí. Obecně však můžeme říci, že v zátokách a plážích s pozvolným vstupem do moře bude voda sluncem více vyhřátá, než na pláži s prudce se svažujícím skalnatým pobřežím.

I takového krasavce můžete potkat při potápění na Kypru

I takového krasavce můžete potkat při potápění na Kypru

Někdy si s teplotou vody pohrávají také vodní proudy, nedivte se tedy, když na jedné straně pláže bude teplota vody jiná, než na straně druhé. Dovolenou u moře na Kypru nemůže v létě pokazit kromě špatné nálady téměř nic.

Teplota moře v červenci a srpnu

Pro teplomilné jedince jsou na koupání ve Středozemním moři vhodné měsíce červenec a srpen, jelikož po zbytek roku teplota moře nepřesahuje 25°C.

Teplota moře od června do listopadu

Ti otužilejší z vás si užijí slané vody v období od července do listopadu, kdy teplota převyšuje 22°C. Což je pro mnohé stále snesitelná teplota na zaplavání. Není to sice žádná Havaj, ale dá se to.

Teplota vody v květnu

Jaro na Kypru vybízí k výletům a poznávání krás národních parků. Teploty vody mezi 17 – 20°C nejsou nikterak příjemné. V květnu, kdy slunce vyhřeje moře na 22°C, se do vody odváží první turisté. Jak již bylo řečeno, v létě si užijete příjemných teplot od 24 do 28°C.

Západ slunce nad středozemním mořem má své kouzlo

Západ slunce nad středozemním mořem má své kouzlo

Podzim na Kypru

Na podzim je koupání stále možné, přestože teplota moře mezi 16 21°C není již to, co to bývalo v letních měsících. V zimě si můžete na některém z kyperských pohoří zalyžovat, v případě, že se nutně potřebujete smočit v moři, osvěží vás 16°C.

Během dne nejsou na místním pobřeží znatelné nijak výrazné výkyvy teploty vody s výjimkou mělkých vod. V hloubce tří až čtyř metrů je však teplota moře i u pobřeží velmi blízká té na širém moři – v srpnu 23 až 28°C.

Průměrné měsíční teploty moře

Měsíc leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota [°C] 16 16 18 19 21 24 25 28 26 20 18 17

Kypr teplota moře
3.8 (76%), hlasů: 5
Tajné nabídky zájezdů na Kypr
Dovolená na Kypru